w poszukiwaniu niestandardowych form komunikacji marketingowej

Kreatywnie (o)pakowanie i zero waste w jednym #niestandardowe opakowania cz. 1

Kreatywnie (o)pakowanie i zero waste w jednym  #niestandardowe opakowania cz. 1
Kreatywne opakowanie to sposób, aby wyróżnić się wśród konkurencji oraz zwrócić uwagę klienta. A co gdyby tak połączyć ciekawe opakowanie oraz ideę zero waste? Z takiego zestawienia powstają niesamowite realizacje.

 

1. Jajko w sianku

Pierwszy przykład z rynku to pojemnik na jajka, wykonany z siana. Opakowanie nie tylko naturalnie wygląda, ale również ma zapach suszonej trawy oraz nawiązuje do gniazda kury.
  Niestandardowe opakowanie do jajek Niestandardowe opakowanie do jajek
Fot.: Behance.net/Maja Szczypek
.
.
.

2.  Miód czy świeczka

Świetny pomysł na wykorzystanie produktu ‘w całości’. Miód i świeczka w jednym. Pojemnik na miód został wykonany z wosku pszczelego, a po zjedzeniu miodu pojemnik można przykryć drewnianą pokrywką, odwrócić i będzie wówczas służył jako świeczka.
Miód i świeczka w jednym
Fot.: Behance.net/Maude Paquette-Boulva
.
.
.

3. Przyjemne z pożytecznym

Portugalska marka wina Tyto Alba stworzyła proste, drewniane opakowanie na wino i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że opakowanie to można wykorzystać jako budka dla ptaków. Wszystko to zgodnie z misją ochrony sowy płomykówki (Tyto Alba), jaką za cel postawiła sobie firma. Myślę, że w czasach, gdy świadomość odpowiedzialności za środowisko jest znacznie większa, klient mając do wyboru dwa podobne produkty w większości przypadków wybierze ten, przy pomocy którego będzie mógł również pomóc.
Wino i budka dla ptaków
Fot.: http://www.contemporist.com
.
.
.
4. Wieszak w  komplecie
Projekt Hangerpak powstał z myślą, żeby zamiast nabywać kolejne wieszaki móc wykorzystać karton, w którym dociera zamówiona przesyłka. A dokładnie na pomysł ten wpadł projektant Steve Haslip, który często kupował t-shirt’y w sklepach internetowych i nie podobał mu się fakt, że nie są dołączane wieszaki. Wobec tego wykorzystał karton z przesyłki i tak powstał Hangerpak.
Wieszakz kartonu

Fot.: Stevehaslip.com
.
.
.

5. Miseczka na chipsy

Opakowanie na chipsy, które służy jednocześnie jako miska. Wystarczy zdjąć pokrywkę oraz papierowy pasek i po prostu rozłożyć tubę.
Miska na chipsy
Źródło: www.fastcompany.com
Liczę na to, że pomysłów i ich realizacji będzie coraz więcej i więcej.

Related Posts

Promocja płyty level mistrz!

Promocja płyty level mistrz!

I to jest właśnie niestandard w czystym wydaniu! Promocja płyty za pomocą krzyżówki na… muralu. A dokładnie promocja albumu pt. “Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło,  który na swoich social mediach zamieścił zdjęcie budynku z ogromną krzyżówką i zachęcał do jej rozwiązywania. Co ciekawe, nie jest to prosta krzyżówka, […]

Test ciążowy IKEA

Test ciążowy IKEA

Odkąd pamiętam zawsze interesowały mnie działania marki IKEA. Była to pierwsza firma, której niestandardowe aktywności przyciągnęły moją uwagę. Bardzo ciekawych pomysłów IKEA jest wiele (na pewno o części z nich będzie można poczytać na tym blogu), tym razem marka, a dokładnie jej szwedzki oddział, zdecydowała […]Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *