w poszukiwaniu niestandardowych form komunikacji marketingowej

Kreatywnie (o)pakowanie i zero waste w jednym #niestandardowe opakowania cz. 1

Kreatywnie (o)pakowanie i zero waste w jednym  #niestandardowe opakowania cz. 1
Kreatywne opakowanie to sposób, aby wyróżnić się wśród konkurencji oraz zwrócić uwagę klienta. A co gdyby tak połączyć ciekawe opakowanie oraz ideę zero waste? Z takiego zestawienia powstają niesamowite realizacje.

 

1. Jajko w sianku

Pierwszy przykład z rynku to pojemnik na jajka, wykonany z siana. Opakowanie nie tylko naturalnie wygląda, ale również ma zapach suszonej trawy oraz nawiązuje do gniazda kury.
  Niestandardowe opakowanie do jajek Niestandardowe opakowanie do jajek
Fot.: Behance.net/Maja Szczypek
.
.
.

2.  Miód czy świeczka

Świetny pomysł na wykorzystanie produktu 'w całości’. Miód i świeczka w jednym. Pojemnik na miód został wykonany z wosku pszczelego, a po zjedzeniu miodu pojemnik można przykryć drewnianą pokrywką, odwrócić i będzie wówczas służył jako świeczka.
Miód i świeczka w jednym
Fot.: Behance.net/Maude Paquette-Boulva
.
.
.

3. Przyjemne z pożytecznym

Portugalska marka wina Tyto Alba stworzyła proste, drewniane opakowanie na wino i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że opakowanie to można wykorzystać jako budka dla ptaków. Wszystko to zgodnie z misją ochrony sowy płomykówki (Tyto Alba), jaką za cel postawiła sobie firma. Myślę, że w czasach, gdy świadomość odpowiedzialności za środowisko jest znacznie większa, klient mając do wyboru dwa podobne produkty w większości przypadków wybierze ten, przy pomocy którego będzie mógł również pomóc.
Wino i budka dla ptaków
Fot.: http://www.contemporist.com
.
.
.
4. Wieszak w  komplecie
Projekt Hangerpak powstał z myślą, żeby zamiast nabywać kolejne wieszaki móc wykorzystać karton, w którym dociera zamówiona przesyłka. A dokładnie na pomysł ten wpadł projektant Steve Haslip, który często kupował t-shirt’y w sklepach internetowych i nie podobał mu się fakt, że nie są dołączane wieszaki. Wobec tego wykorzystał karton z przesyłki i tak powstał Hangerpak.
Wieszakz kartonu

Fot.: Stevehaslip.com
.
.
.

5. Miseczka na chipsy

Opakowanie na chipsy, które służy jednocześnie jako miska. Wystarczy zdjąć pokrywkę oraz papierowy pasek i po prostu rozłożyć tubę.
Miska na chipsy
Źródło: www.fastcompany.com
Liczę na to, że pomysłów i ich realizacji będzie coraz więcej i więcej.

Related Posts

Promocja płyty level mistrz!

Promocja płyty level mistrz!

I to jest właśnie niestandard w czystym wydaniu! Promocja płyty za pomocą krzyżówki na… muralu. A dokładnie promocja albumu pt. „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło,  który na swoich social mediach zamieścił zdjęcie budynku z ogromną krzyżówką i zachęcał do jej rozwiązywania. Co ciekawe, nie jest to prosta krzyżówka, […]

Znajdź książkę w lesie

Znajdź książkę w lesie

Książka w lesie? A czemu nie 🙂 ? A dokładnie szesnaście książek ukrytych w lasach w szesnastu miastach. Na taką niestandardową formę promocji zdecydowało się wydawnictwo W.A.B. z okazji polskiej premiery amerykańskiego bestsellera „Naturalista” Andrew Mayne’a. W rolę leśnego kuriera wcielił się Marcin Dorociński, który zostawił […]Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.